Tähelepanu! Alates 01.08.2024 tehtavatele vaimse tervise teenuste broneeringutele uued hinnad!
Tagasi
Tervis

Pühholoog Pärnus – millal külastada psühholoogi?

Pühholoog Pärnus – millal külastada psühholoogi? Mida aeg edasi, seda enam mõistetakse seda, kui oluline on vaimne tervis ja üldine vaimne heaolu.  Õnneks on kaduma hakanud ka valearusaamad nagu vaimne tervis on igaühe enda asi ning psühholoogi ja nõustaja abi vajavad vaid nõrgad. Oma heaolu eest peaksid hoolt kandma kõik inimesed, olenemata soost ja vanusest. […]

03/03/2023

Pühholoog Pärnus – millal külastada psühholoogi?

Mida aeg edasi, seda enam mõistetakse seda, kui oluline on vaimne tervis ja üldine vaimne heaolu.  Õnneks on kaduma hakanud ka valearusaamad nagu vaimne tervis on igaühe enda asi ning psühholoogi ja nõustaja abi vajavad vaid nõrgad.

Oma heaolu eest peaksid hoolt kandma kõik inimesed, olenemata soost ja vanusest.

VIV Living Tervisemajja on oodatud kõik inimesed, kes soovivad saada professionaalset nõustamist ja abi vaimse tervise teemal.

Pakume erinevaid teenuseid nagu:

Kuidas ära tunda abivajajat?

Kõige tähtsam on märgata kas enda või lähedaste juures toimuvaid muutuseid. On loomulik, et inimesed on aeg-ajalt kurvad ja tujust ära, kuid kui kurvameelsus kestab kauem, kui mõned nädalad, siis on see esimeseks ohumärgiks, et midagi on korrast ära.

Üldisele kurvameelsusele ja tujutusele võivad lisanduda veel ka muutused unerütmis, toitumises, suhetes ning toimetulekus tööl ja koolis.

Kui sellised muutused on toimunud ning halb meeleolu kestab juba pikema perioodi vältel, tuleb abi otsida ja tulla psühholoogi vastuvõtule.

Viivitamatult tuleb spetsialisti poole pöörduda juhul, kui tegemist on juba suitsiidsete mõtetega või enesetapu plaanidega.

Sellisel madalperioodil ei mõtle inimene enam selgelt ning vältimaks kõige hullemat, on vaja kiiresti abi ja nõu saada spetsialistilt, kes aitab inimese tagasi õigele rajale suunata.

See kõik ei muutu muidugi üleöö ning paranemisprotsess võtab palju aega, kuid õigel ajal saadud abi on määrava tähtsusega.

Psühholoog, psühhoterapeut või psühhiaater?

Sageli aetakse need kolm ametinimetust omavahel segamini ja inimesed ei tea, kelle juurde pöörduma peaks. 

Psühholoog on spetsialist, kes tegeleb psühholoogiliste probleemide, psüühika- ja käitumishäirete hindamise, ravimise ning ennetamisega. Psühholoogid aitavad inimestel lahendada vaimseid ja emotsionaalseid probleeme ning parandada nende vaimset tervist ja heaolu.

Psühhoterapeut on kas kliinilise psühholoogi või psühhiaatri kvalifikatsiooni omandanud spetsialist, kes on läbinud ka väljaõppe veel mõnes tunnustatud teraapia valdkonnas.

Psühhiaater on arstiharidusega spetsialist, kes lisaks üldarstiõppele on läbinud ka väljaõppe psühhiaatria suunal. Sarnaselt psühholoogile, tegeleb ka psühhiaater psüühika- ja käitumishäirete hindamise ja raviga. Erinevalt aga psühholoogist on psühhiaatril õigus välja kirjutada patsiendile vajaminevaid retseptiravimeid.

Kõik psühholoogi juures räägitu jääb turvaliselt nelja seina vahele

Kõige enam pöördutakse psühholoogi juurde mõne vaimse trauma tõttu. Olgu selleks siis vägivaldsed suhted, lein, probleemid perega või raske haigus.  Samuti leiab nõustaja juurest abi ka juhul, kui tegemist on sõltuvus- või psüühikahäiretega.

Ükski mure pole aga liiga väike ning nõustaja juurde võib tulla ka esmapilgul palju pisemate probleemide korral. Teinekord ongi vaja vaid lihtsalt kedagi, kes ära kuulaks ja lahke sõnaga toetaks ning aitaks lahti mõtestada probleemi olemust. 

Psühholoogi töös on olulisel kohal eetilised põhimõtted ja konfidentsiaalsuse tagamine, seega ei pea keegi muret tundma, et info teie vaimse tervise kohta jõuab kabinetist välja.

VIV Living Tervisemajast saavad abi ka kõige pisemad

Kõige suurem murekoht on hetkel aga just laste vaimne tervis. Liiga vähe on võimalusi, kuhu pöörduda laste vaimse heaoluga seotud probleemide korral.

Eriti kurb on seis just väikelastega, sest vastavaid spetsialiste, kes oskavad nii pisikeste inimeste hingemuredega tegeleda on väga vähe. Meil on aga hea meel, et õnneks on meie majas lastepsühholoogid olemas.

Laste vaimsete probleemide lahendamine käib vaid koostöös lapsevanema või lapsevanematega. Ja tasub teada, et alati on võimalus konsulteerida meie psühhoterapeudiga ka ilma lapse juuresolekuta.

Nii on lapsevanemal mugav privaatselt lahti seletada lapse mure, ilma et laps peaks seda kõike kõrvalt kuulma. Individuaalsesse teraapiasse võtab psühhoterapeut lapse vastu vaid kokkuleppel, pärast ühiseid sessioone koos lapsevanemaga.

VIV Living Tervisemajas on tööl mitmed oma ala spetsialistid ning pakume võimalust nii pereteraapiaks kui ka eraldi seanssideks.

Meie spetsialistid aitavad teil  oma vaimse tervise muredele otsa vaadata ning annavad endast parima, et saaksite naasta oma täisväärtusliku elu juurde.

Igas vanuses inimesed on meie juurde oodatud, sest me teame, et vaimne tervis on kõige aluseks!

Loe ka muid uudiseid