Tähelepanu! Teavitame, et meie hinnakiri on alates 01.01.2024 osaliselt muutunud!
Tagasi
Tervis

Mis on füsioteraapia?

Mis on füsioteraapia? Füsioteraapia peamiseks eesmärgiks on ennetada või ravida/ leevendada juba tekkinud skeleti-lihassüsteemi probleeme, (kroonilist) valu ja seeläbi tõsta indiviidi elukvaliteeti.Lisaks vigastuste ennetamisele ja ravile oskab füsioterapeut abistada kehalise aktiivsuse, treeningute ja taastumisega seonduvate küsimuste korral. Tänu füsioteraapiale toimub kliendi võimalikult kiire ja efektiivne naasmine normaalsesse elu- ja töökeskkonda. Me anname kehale võimalikult hea […]

02/08/2023

Mis on füsioteraapia?

Füsioteraapia peamiseks eesmärgiks on ennetada või ravida/ leevendada juba tekkinud skeleti-lihassüsteemi probleeme, (kroonilist) valu ja seeläbi tõsta indiviidi elukvaliteeti.
Lisaks vigastuste ennetamisele ja ravile oskab füsioterapeut abistada kehalise aktiivsuse, treeningute ja taastumisega seonduvate küsimuste korral.

Tänu füsioteraapiale toimub kliendi võimalikult kiire ja efektiivne naasmine normaalsesse elu- ja töökeskkonda. Me anname kehale võimalikult hea taastumisvõimaluse. 

Füsioterapeudi konsultatsioon

Füsioterapeudi konsultatsioonile on oodatud kõik inimesed, kes soovivad vähendada vigastusriski või efektiivselt taastuda  lihas-skeletisüsteemi vigastuste korral ning naasta tavapärasesse rutiini. Koordinatsiooni- ja tasakaaluhäired, madal kehaline aktiivsus ja treeningute optimeerimine on samuti valdkonnad, millega füsioterapeut aidata oskab.

Füsioterapeudi vastuvõtt VIV Living Tervisemajas

Esmasel visiidil tutvub füsioterapeut kliendi tervisliku seisundiga, viib läbi füsioterapeutilised hindamisprotseduurid, seab koostöös patsiendiga eesmärgid ja koostab plaani nende saavutamiseks.

Soovi korral on  võimalik ka koostatud harjutusvara edastamine läbi kaasaegse nutisõbraliku platvormi.

Füsioterapeudi korduv vastuvõtt

Füsioteraapia korduv vastuvõtt on juba selleks, et klient saaks anda tagasisidet eelnevalt paika pandud raviplaani ja ettenähtud harjutuste kohta. Üheskoos terapeudiga hinnatakse protsessi ja tehakse vajadusel korrektuure.

Füsioteraapia teenust on vajadusel võimalik soetada ka viiest visiidist koosneva paketina - Füsioteraapia teenuse pakett (5x). Paketti on võimalik soetada VIV Living Tervisemajas kohapeal ja andes soovist teada meili või telefoni teel. See on mõeldud inimestele, kes soovivad veel enam panustada oma keha ja jõu taastumisse.

Veel erinevaid füsioteraapiaga seotud teenuseid

Lisaks tavapärasele füsioterapeudi vastuvõtule ja raviplaani koostamisele, pakume VIV Living Tervisemajas veel teisigi füsioteraapiat toetavaid teenuseid:

Kinesioteipimine

Kinesioteipimine on protseduur, mida kasutatakse nii taastusravis kui ka spordimeditsiinis. Kinesioteipimine võib olla füsioteraapiat toetav protseduur. Teaduspõhisele informatsioonile tuginedes võime näha mõningast efekti akuutse valu leevendamisel ja hematoomi absorbeerumise abistamisel. Tegemist on spetsiaalse veniva veekindla teibiga, mis ei tekita nahale ärritusi ja on väga vastupidav. Tänu tugevale liimile püsib kinesioteip nahal paigal isegi 3 kuni 5 päeva. Kinesioteip ei piira kliendi liikuvust ja selle soovitud mõju avaldub peaaegu koheselt.

Lisaks spordivigastustele aitab kinesioteip leevendada ka erinevate sundasendite tõttu tekkinud lihaspingeid. See on suurepärane abivahend näiteks istuva töö tegijatele või ka kõigi nende jaoks, kelle tööpäev möödub püsti seistes.

Küll aga tasub teada, et teip ei sobi paraku kõigile. Näiteks ei kasutata teipi nahainfektsioonide ja -kahjustuste, südame- ja neerupuudulikkuse, diabeedi ja vähi korral ning suurte lahtiste haavade puhul. Kindlasti ei tohi seda kasutada ka veenilaiendite piirkonnas, veenitromboosiohu tõttu.

Tervisekontrolli pakett

Tervisekontrolli paketis on fookus kogu kehal kui tervikul. Arsti ja füsioterapeudi koostöös hinnatakse organismi tervislikku seisundit, teostatakse analüüsid ja hindamised, mis võimaldavad tuvastada levinumaid terviseriske. Füsioterapeudi roll tervisekontrolli paketis on lisaks hindamisele anda vastavalt elustiilile juhised skeleti-lihassüsteemi probleemide ennetamiseks.

Olete oodatud VIV Living Tervisemajja füsioterapeudi vastuvõtule, kui teil on tekkinud lihaspinged või vajate spetsialisti abi valudest vabaks saamisel. 

Samuti on meie juurde oodatud ka kõik need, kellel konkreetseid kaebuseid ei ole, kuid siiski soovivad saada professionaalseid soovitusi, kuidas võimalikult tervislikult ja sõbralikult oma kehaga läbi saada. 

Loe ka muid uudiseid