Tagasi

Analüütiline psühhoteraapia

Psühhoterapeudi vastuvõtule võib pöörduda mistahes elulise teemaga, mille tõttu teie igapäevaelu on häiritud või mille osas tunnete, et olete raskustes või surnud punktis. Teenus on mõeldud kõigile alates 18-ndast eluaastast. Teenuse kestus 60 minutit.

Broneeri

Psühhoteraapia on üldine termin tegelemaks ja tervendamaks erinevate vaimse tervisega seotud probleemidega. Kõige sagedamini pöördutakse psühhoteraapiasse emotsionaalses tupikseisus (ärevuse, abituse, meeleolu langusega), suhteprobleemidega, raskustega iseenda mõistmisel, suurte eluliste väljakutsete ja muutuste lävel, valuliste traumaatiliste kogemuste või mälestustega, lahendamata lugudega. Psühhoteraapia eesmärk on leevendada psühholoogilist valu, muuta häirunud käitumis- ja mõtteviise, toetada emotsionaalset arengut ja heaolu. 

Psühhoteraapiat tehakse individuaalselt, paaristeraapiana või grupis- näiteks pereteraapia.

Psühhoteraapiaid on palju ja need on koolkonniti väga erinevaid. Eri psühhoteraapia suunad käsitlevad psüühikat eri vaatenurkadest ja kasutavad mitmeid erinevaid meetodeid töös kliendiga.

Erinevad psühhoteraapia suunad:

  • Analüütiline psühhoteraapia
  • Eksistentsiaalteraapia
  • Gestaltteraapia
  • Psühhodraama
  • Protsessitöö
  • Grupianalüüs
  • NLP psühhoteraapia 
  • Noorte psühhoteraapia 

Kliendi huvides on valida psühhoteraapia suund, mis just tema probleemi ja tema isiksusega kõige paremini sobib.

Meie maja terapeudid Kristjan Puusild, Diana Paulberg ning Olga Isand on analüütilise psühhoteraapia väljaõppega

Terapeut ei anna üldjuhul otsest nõu ega õpeta, vaid on teile aktsepteerivalt, hinnangute vabalt ja empaatiliselt olemas, et saaksite ise leida endast ressursid, millega liikuda elus edasi ning teha ise oma otsuseid ja valikuid. Psühhoteraapias on võimalik tegeleda oma hingeliste protsessidega sügavamalt: mõista oma senist elukulgu, lapsepõlve, vanemlikke suhteid, traumaatilisi sündmusi, isiksuse ja emotsionaalsete reaktsioonide põhjuseid ning oma elu tervikpilti.

Analüütiline psühhoteraapia avab kliendile võimaluse oma probleemteemasid mõista arvestades elukäiku tervikuna, mineviku sündmusi ning alateadlikke protsesse (unenägude tõlgendamise, aktiivse kujutluse ja liivateraapia meetodite kaudu).

Analüütilise psühhoteraapia kohta saab täpsemalt lugeda siit: http://junganalyys.ee/ Mõistes oma isiksust ja laiemat pilti oma sise-elust, on võimalik leida parem kontakt oma võimete ja peidetud ressurssidega ning liikuda tähenduslikuma elu ning eneseteostuse suunas. Psühhoterapeut toetab sind sinu protsessis aktiivse kuulamise, peegelduste, empaatiaga. Psühhoteraapia on pikaajalisem iseendasse süüvimise protsess.

Vastuvõtul käiakse tavaliselt kord nädalas või üle nädala. Teraapia kestab kuid või aastaid lähtuvalt sellest kui süvitsi klient oma protsessis ja enesearengus minna soovib. Mõistlik on teraapias käia minimaalselt 5-10 korda. Terapeutiline suhe on konfidentsiaalne!

Vaata ka teisi teenuseid