Tagasi

Psühhoteraapia

Terapeudi vastuvõtule võib pöörduda mistahes elulise teemaga, mille tõttu teie igapäevaelu on häiritud või mille osas tunnete, et olete raskustes või surnud punktis. Teenuse kestus 60 minutit.

Broneeri

Psühhoteraapia on üldine termin tegelemaks ja tervendamaks erinevate vaimse tervisega seotud probleemidega. Kõige sagedamini pöördutakse psühhoteraapiasse emotsionaalses tupikseisus (ärevuse, abituse, meeleolu langusega), suhteprobleemidega, raskustega iseenda mõistmisel, suurte eluliste väljakutsete ja muutuste lävel, valuliste traumaatiliste kogemuste või mälestustega, lahendamata lugudega. Psühhoteraapia eesmärk on leevendada psühholoogilist valu, muuta häirunud käitumis- ja mõtteviise, toetada emotsionaalset arengut ja heaolu. 

Psühhoteraapiat tehakse individuaalselt, paaristeraapiana või grupis- näiteks pereteraapia. 

Psühhoteraapiaid on palju ja need on koolkonniti väga erinevaid. Eri psühhoteraapia suunad käsitlevad psüühikat eri vaatenurkadest ja kasutavad mitmeid erinevaid meetodeid töös kliendiga.

Erinevad psühhoteraapia suunad: 

  • Analüütiline psühhoteraapia
  • Eksistentsiaalteraapia
  • Gestaltteraapia
  • Psühhodraama
  • Protsessitöö
  • Grupianalüüs
  • NLP psühhoteraapia 
  • Noorte psühhoteraapia 

Meie majas on analüütilisi psühhoteraapia väljaõppega terapeudid/psühholoogid: Kristjan Puusild, Diana Paulberg ja Olga Isand.

Terapeut Ilona Veike kasutab oma töös erinevaid loovaid meetodeid (metafoorkaardid, kunst, muusika, liiv) ja kuna Ilonal on väljaõpe eri teraapiatest, siis on tal võimalik oma niiöelda tööriistakastist just kliendi olukorra jaoks sobiv meetod valida. 

Terapeut lähtub oma töös arvamusest, et iga inimene on koos oma elupagasiga eriline ja väga väärtuslik ning just tema elu raskustes peitub ka tema ressurss. Just rasketest eluetappidest läbi minnes tuleb sageli esile inimese tõeline ilu ja tugevus ning sisemised peidetud jõuvarud. 

Olete oodatud nõustamisele või teraapiasse kui teid vaevab näiteks ärevus, depressioon, stress, une- või meeleoluhäired, enesehinnanguprobleemid, probleemid suhetes, sõltuvusprobleemid, lein, traumaatilised sündmused minevikust, psühhosomaatilised häired, mured lähedastega jms. Samuti kui olete enesearengu teel ja soovite iseennast avastada või on mistahes muu vaimne teema, millele otsite lahendust.

Vaata ka teisi teenuseid