Olen terapeudina märganud, et suur osa igapäeva-elu probleemidest, sisemistest konfliktidest, inimsuhetest on pärjatud raskete, ebameeldivate tunnetega. Kahjuks ei ole meil tihtipeale teadlikkust, ressursse ega oskusi selliste tunnetega suhestumiseks ning nende läbitöötamiseks. Enamasti püütakse selliseid tundeid ning vastavaid olukordi vältida, alla suruda, nende eest põgeneda või siis katta/asendada neid teiste tunnete ja tegevustega. Kursus võimaldab selliste […]
Olen terapeudina märganud, et suur osa igapäeva-elu probleemidest, sisemistest konfliktidest, inimsuhetest on pärjatud raskete, ebameeldivate tunnetega. Kahjuks ei ole meil tihtipeale teadlikkust, ressursse ega oskusi selliste tunnetega suhestumiseks ning nende läbitöötamiseks. Enamasti püütakse selliseid tundeid ning vastavaid olukordi vältida, alla suruda, nende eest põgeneda või siis katta/asendada neid teiste tunnete ja tegevustega. Kursus võimaldab selliste tunnetega teadlikult tegelema hakata.
Tihtipeale ei teata selliste tunnete tekkimise päritolu ja algpõhjuseid, ei seostata neid varem elus kogetud traumaatiliste sündmuste, eelnevalt läbi töötamata tunnete, kompleksidega, meie esmaste suhtemustritega, vaid käsitletakse neid üksnes situatsioonipõhiselt. Seetõttu ei taibata, miks sellised olukorrad ja tunded kipuvad ikka ja jälle korduma ning ei lahene niisama. Nii võib inimene kannatada raskete tunnete küüsis pikalt ning seeläbi kahjustada inimsuhteid, iseennast, elukvaliteeti.
Algav kursus seletab lahti raskete tunnete päritolu; selgitab nende funktsioone ning hädavajalikkust; põhjuseid, miks sellised tunded korduvad ning kujundavad käitumismustreid; asjaolusid, miks nendega on nii raske toime tulla; kuidas need mõjutavad elukvaliteeti; kuidas on võimalik nendega küpselt ja targalt suhestuda; kuidas tunnetega töötamise protsess teraapias välja näeb.
Kursus võimaldab tõsta teadlikkust rasketest tunnetest, mõista tunnete ülesannet ja vajalikkust psüühikas, näha seoseid probleemide ja nende algpõhjuste vahel, suhestuda küpsemalt iseenda tunnetega ning seeläbi paranda elukvaliteeti.
Lisaks teema teoreetilisele avamisele, toon näiteid ka klientide lugudest, mis illustreerivad vastavate tunnetega seotud raskusi ning kirjeldavad, kuidas on võimalik tunnetega tööd teha ning olulisi probleeme elus lahendada.
Kursusele on oodatud kõik, kes tunnevad huvi analüütilise psühholoogia vastu või soovivad iseennast ja oma tundeid paremini mõista ning soovivad enesearengu teel edasi liikuda. Loengud
toimuvad kokku 5 korral novembris teisipäeviti algusega kl 18.00 aadressil Villa 3, Pärnu.
Kursuse tasu on 100 eurot, ühekordne loengukülastus 25 eurot.
AJAKAVA:
01.11 Kurjusest, valust ja hirmudest
08.11 Süüdistamisest ja projektsioonidest
15.11 Vihast ja kurbusest
22.11 Ebapiisavusest, väärtusetuse tundest ja häbist
29.11 Hüljatusest, ebaõiglusest ja armukadedusest
Kursust viib läbi psühholoog Kristjan Puusild.
Koolitusele broneerimiseks vajuta siin broneerin koolitusele, kirjuta info@vivliving.ee või helista numbril +372 53326721