Tähelepanu! Alates 01.08.2024 tehtavatele vaimse tervise teenuste broneeringutele uued hinnad!
Tagasi
Tervis

Vaimse tervise õe vastuvõtt

Vaimse tervise probleemid on tõusnud esile kui üks suurimaid väljakutseid meie kaasaegses ühiskonnas. Pidev kiirustamine, ebakindlus tuleviku ees ja negatiivsete uudiste tulv avaldavad kõik mõju meie psüühikale. Eriti teravalt on see probleem esile kerkinud viimastel aastatel, kus koroonapandeemia, sõda Ukrainas ja majanduslik ebakindlus on tekitanud rohkelt ärevust. Lisaks maailmas toimuvale peame me toime tulema ka […]

12/03/2024

Vaimse tervise probleemid on tõusnud esile kui üks suurimaid väljakutseid meie kaasaegses ühiskonnas. Pidev kiirustamine, ebakindlus tuleviku ees ja negatiivsete uudiste tulv avaldavad kõik mõju meie psüühikale. Eriti teravalt on see probleem esile kerkinud viimastel aastatel, kus koroonapandeemia, sõda Ukrainas ja majanduslik ebakindlus on tekitanud rohkelt ärevust. Lisaks maailmas toimuvale peame me toime tulema ka oma isiklike väljakutsetega.

Tööstress ja töö- ning eraelu vahelise tasakaalu puudumine põhjustab läbipõlemist, mis ilmneb kurnava väsimuse ja motivatsiooni puudumisega. Samal ajal on ühiskonna suurenev individualism ja nõrgenenud sotsiaalsed sidemed loonud ulatusliku üksildustunde, mis omakorda on tihedalt seotud depressiooni ja ärevuse tekkega.

Sotsiaalmeedia mõju vaimsele heaolule

Pidev enese võrdlus sotsiaalmeedias nähtuga ja idealiseeritud elu kujutamine ei tee samuti olukorda paremaks. Ilusate ja edukate inimeste pilte nähes on kerge sattuda enesehaletsuse ja ebakindluse küüsi. 

Lisaks tekitab sotsiaalmeedia tihti FOMO (fear of missing out) tunnet, mis tähendab hirmu millestki ilma jääda. Me näeme alatasa, kuidas teised reisivad, lõbutsevad ja kogevad põnevaid asju. See aga omakorda tekitab tunde, et meie elu on liiga igav ja rutiinne. Loomulikult avaldab see negatiivset mõju meie enesehinnangule ja vaimsele heaolule.

On oluline meeles pidada, et sotsiaalmeedia ei ole tegelikkus. Inimesed jagavad seal enamasti oma elu parimaid külgi, varjates probleeme ja raskusi. See tekitab moonutatud pildi reaalsusest ning ebareaalseid ootusi enda elule.Seega ei ole vaimse tervise probleemid pelgalt individuaalsed mured ning on tegelikult meie ühiskonnas väga levinud. Statistika näitab koguni, et iga neljas inimene kogeb oma elus mingisugust vaimse tervise häiret. Hea uudis on aga see, et abi on kättesaadav. VIV Living Tervisemajas on sul võimalik pöörduda vaimse tervise õe vastuvõtule, et saaksid teha algust oma vaimse heaolu parandamisega.

Kes on vaimse tervise õde ja mida ta teeb?

Vaimse tervise õde on spetsialist, kellel on teadmised ja oskused vaimse tervise probleemide hindamiseks. Õde pakub tuge ja nõustamist ning ta teeb tihedalt koostööd erinevate oma ala spetsialistidega nagu psühhiaatrid, neuroloogid, üldarst, psühholoogid.

Ta on aitab välja selgitada, kas ja kui kiiresti on sul vaja psühhiaatrilist abi. Sageli juhtub aga, et kliendil ei olegi koheselt vaja psühhiaatrilist sekkumist. Sellisel juhul konsulteerib vaimse tervise õde arstiga, saades temalt vajalikud juhised ravi alustamiseks ja edasisteks tegevusteks. Seejärel koostab vaimse tervise õde sinule raviplaani, mida pead järgima hakkama koostöös õega.

Mida oodata vaimse tervise õe vastuvõtul?

Vastuvõtu ajal hindab õde sinu vaimse tervise seisundit, võttes arvesse sinu sümptomeid, elulugu ja sotsiaalset keskkonda. Ta aitab tuvastada vaimse tervise probleemide põhjuseid ning jagab teavet erinevate ravivõimaluste kohta.

Miks pöörduda vaimse tervise õe poole?

Vaimse tervise õe poole tasub pöörduda, kui tunned, et:

  • Vaimne heaolu on halvenenud;
  • Sul on raskusi igapäevaeluga toimetulekuga;
  • Koged ärevust, depressiooni, unehäireid või muid vaimse tervise probleeme;
  • Vajad tuge ja nõustamist raskel eluperioodil;
  • Soovid parandada oma vaimset heaolu ja enesetunnet.

Vaimse tervise õe vastuvõtt on konfidentsiaalne. See tähendab, et kõik, mida sa õele räägid, jääb sinu ja õe vahele.

Abi otsimine ei ole häbiväärne. Sinu vaimne tervis on sama oluline kui füüsiline tervis. Vaimse tervise õe poole pöördumine on esimene samm teel parema enesetunde ja elukvaliteedi poole.

Kui tunned, et vajad abi oma vaimse tervisega, ära karda abi otsida. Vaimse tervise õde VIV Living Tervisemajas on sinu jaoks olemas. 

Loe ka muid uudiseid