Tagasi

Naiste tervise füsioterapeudi vastuvõtt koos ultraheliga

Igapäevaselt me selle peale ei mõtle, kuid naise tervise seisukohalt on kõhu- ja vaagnapõhjalihastel täita väga tähtis roll – tagada adekvaatne kõhupress tegevustel, mis nõuavad kehalt füüsilist pingutust ning võimaldada probleemideta urineerimine, soole töö ning seksuaalne erutus. Sageli võetakse vaagnapõhja probleeme kui vanuse suurenemisega seotud paratamatust ning ei otsita õigel ajal abi.

Broneeri

Vastuvõtule on oodatud kõik naised, kellel esineb kaebuseid vaagna piirkonnas. Ideaalis võiksid olla saanud eelnevalt suunamise oma pere- või eriarstilt (günekoloog, uroloog; ka ämmaemand) vaagnapõhja hindamiseks. Vajadusel tehke raviarstiga koostöös analüüsid välistamaks infektsioone või tuvastamaks naistehaiguseid, mis võiksid takistada füsioteraapia teenuse läbiviimist.

Enamlevinud kaebused, millega füsioterapeudi poole pöörduda on:

Vaagnapõhja spetsiifiline:

  • Tahtmatud lekked (uriini-, rooja-, ja kõhugaasilekked) järsul või pikemat pingutust nõudvatel tegevustel (raskuse tõstmine ja kandmine, köhimine)
  • Raskused urineerimisel, soole tühjendamisel, pidev kõhukinnisus või sage urineerimise soov
  • Raskus- või ebamugavustunne tupes
  • Valu suguelundite piirkonnas, valu seksuaalvahekorraga seonduvalt

Kõhupiirkonna spetsiifiline või muu (võib kaasuda ka vaagnapõhja kaebus):

  • (Keisri) armi piirkonna valutorked, tundetus, liikuvuse piiratus, "kiskumine"
  • Valud alaselja, ristluu, õndraluu ja häbemeluu piirkonnas
  • Sünnitusjärgselt ei ole kõhu piirkond taastunud ning kaebused, mis tekkisid sünnituse järgselt on jäänud püsima veel aastaid hiljem.
  • Oled samuti oodatud vastuvõtule, kui oled läbi teinud mõne kõhupiirkonna operatsiooni (nt laparoskoopilised op-id, avatud (günekoloogilised) lõiked, kõhuplastika) ja soovid nõustamist taastumise osas.

Füsioterapeut tegeleb kõhu- ja vaagnapõhja lihaste häirete tuvastamise ja seejärel funktsiooni taastamisega kasutades selleks peamiselt kehalisi harjutusi ja manuaalseid võtteid. Füsioteraapias tulemuste saavutamine eeldab motivatsiooni ja pühendumist, nii juhendatud koostöötamise näol kui ka iseseisvalt treenides.

Kui Sa ei ole kindel, kas naiste tervise füsioterapeut saab Sind aidata või Sul on küsimusi teenuse kohta, siis konsulteeri esmalt tasuta füsioterapeudiga e-kirja teel kadrikruusmagi@vivliving.ee .

Vastuvõtule tule mugava riietusega, mis võimaldab vajadusel liikumistestide läbiviimist ja ligipääsu kõhupiirkonnale.

Vaata ka teisi teenuseid