Tähelepanu! Alates 01.08.2024 tehtavatele vaimse tervise teenuste broneeringutele uued hinnad!
Tagasi

Püsimeigi/tätoveeringu lasereemaldus

Püsimeigi või tätoveeringu eemaldus on ohutu meditsiiniline laserprotseduur, mida viib läbi spetsiaalse väljaõppe ja meditsiinilise kõrgharidusega inimene. Ebaõnnestunud või vana püsimeigi/tätoveeringu eemalduse puhul on protseduuri eesmärk järk-järgult eemaldada, mis tahes värvi püsimeik/tätoveering. Lasereemaldus on kõige ohutum meetod eemaldamaks püsimeigi/tätoveeringu tinti nahast. Esmaseks visiidiks broneerida aeg laserravi õe konsultatsioonile. Juhul, kui teenust saab kohe alustada tehakse tasaarveldus kohapeal.

Broneeri

Püsimeigi või tätoveeringu eemaldus on ohutu meditsiiniline laserprotseduur, kui seda teostab spetsiaalse väljaõppega ja meditsiinilise kõrgharidusega inimene, kes viib protseduure läbi vastavalt varustatud ruumides ning kasutab selleks tipptasemel lasertehnoloogiat. Meie spetsialistid kasutavad oma töös YAG TL-500 Neo-Light laserit, mis on tunnustatud tätoveeringute eemaldamise kuldstandardiga.

Ebaõnnestunud või vana püsimeigi eemalduse puhul on protseduuri eesmärk järk-järgult eemaldada mistahes värvi püsimeiki. Mida tumedam on meik, seda paremini laser seda „näeb“. Püsimeigi eemaldamise protseduur sarnaneb tehnoloogiliselt tätoveeringute eemaldamise protseduuriga, kuid arvestada tuleb püsimeigis kasutatud segatud värvitoonidega. Kulmude puhul ei kahjusta laserprotseduur kulmunahka, ei tekita arme ega häiri kulmukarvade kasvu. Püsimeik on paremini eemaldatav tänu sellele, et püsimeiki teeme naha pealmisesse kihti, tätoveeringut aga sügavamale. Püsimeigi protseduuris kasutatakse mitut erinevat värvitooni, mis reageerivad erinevate laser lainepikkustega, mistõttu võib ka kerge meigi eemaldamine vajada mitut laserprotseduuri.

Ka tätoveeringu tint võib nahas olla erinevatel sügavustel ja seetõttu võib tätoveeringu täielikuks eemaldamiseks vaja minna mitut protseduuri. Parima tulemuse saavutamiseks vajalike seanssidel arv sõltub inimese nahatüübist, eemaldatava tätoveeringu suurusest, värvist ning tätoveeringu vanusest. Reeglina soovitame naha täielikuks paranemiseks jätta sessioonide vahele vähemalt 6 nädalase pausi.

Kuidas laser toimib?

Laserkiir lõhustab tätoveeringus olevaid tindiosakesi, mis tänu sellele purunevad üha väiksemateks osadeks. Mida väiksemad on tindiosad, seda kiiremini suudab keha loomulikul viisil pigmenti organismist välja ajada. Laserkiire toimel pigmendiosake “purustatakse” väiksemateks osakesteks ja töödeldud tint väljub organimist läbi lümfiteede, milleks kulub umbes 1 kuu.

Tätoveeringu lasereemaldus Nd:YAG laseriga on ohutu ning mitteimvasiivne meetod, mis tahes värvi, keerukuse ning sügavusega pigmendi eemaldamiseks. Laser võimaldab tätoveeringut eemaldada selektiivse fototermolüüsi meetodil, mis tagab minimaalse armistumise ohu, nahakahjustusi tekitamata.

Nd:YAG laser kasutab ülikiireid valgusenergia impulsse, mis suunatakse nahas paiknevatesse tindiosadesse. Tint neelab laserkiire, purustades tindiosad väiksemateks kildudeks, millest keha tänu lümfisüsteemile ise vabaneb, põhjustades järk-järgult tätoveeringu pleekimise. Seda protsessi korratakse nii kaua, kui nahale enam tinti ei jää. Iga sessiooniga töötleb laser nahapealsema tindikihi ning liigub iga korraga aina sügavamale. Mida tugevam on tätoveering, seda rohkem seansse läheb vaja eemalduseks. Enamik kliente vajab püsimeigi täielikuks eemalduseks 1-7 seanssi, tätoveeringu täielikuks eemaldamiseks keskmiselt 5-10 seanssi, optimaalse intervalliga 4-8 nädalat. Keskmiselt läheb ühe eemaldamise seansiga tätoveering/püsimeik heledamaks 15-50%. Soovitame kõigepealt tulla konsultatsioonile, mille käigus meie asjatundlik laserravi õde hindab teie tätoveeringut või püsimeiki ning annab esialgse hinnangu protseduuride mahu vajalikkusest. Arvestatakse teie tätoveeringu vanust, suurust, tindi värvi, tätoveeringu asukohta, tindi sügavust ja tihedust, naha seisukorda ning üldist tervist. Püsimeigi puhul hinnatakse samuti püsimeigi vanust, kihtide arvu, tumedusastet ning nahatüüpi. Kuna tätoveeringute/püsimeigi lasereemaldus põhineb keha immmuunsüsteemi tööl, siis nõrgema immuunsusega klientidel on suurem tõenäosus saada aeglasemaid tulemusi.

Kas tätoveeringu lasereemaldus on valulik protseduur?

Tätoveeringu lasereemalduse protseduuri on võrreldud tundega, kui kustutuskummi hõõruda vastu nahka. Klient võib tunda teatud määral ebamugavust, kuid üldiselt on protseduur hästi talutav. Kui sa oled üle elanud tätoveerimise protseduuri, saad sa kindlasti hakkama ka selle eemaldamisega. Tätoveeringu lasereemalduse protseduur on õnneks väga lühiajaline, kestes 1-30 minutit, olenevalt eemaldatava tätoveeringu suurusest. Laserravi õde saab pakkuda erinevaid tuimestusmeetodeid, et protseduuri kliendile võimalikult valutuks muuta.

Kas protseduuril on kõrvalmõjusid?

Tätoveeringu lasereemaldus on kõige ohutum meetod eemaldamaks tätoveeringu tinti nahast. Kõrvalmõjud, mida kliendid põhiliselt kogevad, on naha punetus, sügelus, turse, villid ja naha pigmentatsiooni muutus protseduuri piirkonnas. Kõik need kõrvalmõjud on ajutised ning kaovad peagi. Loe veelkord ka hooldusest peale protseduuri!

Vastunäidustused:

• naha põletikulised haigused;

• naha mehaanilised kahjustused;

• rasedus (rinnaga toitmine);

• I ja II tüübi diabeet;

• allergilised reaktsioonid;

• naha pahaloomulised kasvajad;

• päevitusjärgne nahk;

• süsteemsed verehaigused.

JUHISED ENNE LASERPROTSEDUURI:

4 nädalat enne ja sessoonide vahel - väldi solaariumit ja päevitamist. Aktiivse päikese käes viibides kasuta kõrge kaitseastmega päikesekaitsekreemi (SPF 50).

1 nädal enne – lõpeta glükoolhapet ja tretinoiini sisaldavate ravimite võtmine.

72 tundi enne – väldi ravimeid, mis põhjustavad valgustundlikkust.

Laseriga töödeldaval piirkonnal ei tohi olla ühtegi villi, nahahaigust, aknet ega nahainfektsiooni.

JUHISED PEALE LASERPROTSEDUURI:

(püsimeigi puhul on ebamugavused kergemad ja silmnähtavat punetust esineb vähest aega peale protseduuri)

• Kohe pärast protseduuri aseta töödeldud piirkonnale külmakompress 15 minutiks. Jätkata seda iga 1-2 tunni tagant. Laseriga töödeldud piirkonnas võib esineda kuumamist, paistetust, punetust ja sinikaid. Need paranevad 1-2 nädala jooksul. Kui laseriga töödeldud piirkonda pidevalt jahutada, võib ebamugavustunne kaduda päevaga.

• Hoia kahjustatud piirkonda puhta ning kuivana.

• Hoidu 2 nädalat saunast, vannist, ujumisest.

• Laseriga töödeldud piirkonna pesemiseks kasuta tundlikule nahale mõeldud seepi. Väldi naha hõõrumist ja kuuma veega pesemist.

• Ärritunud nahka, millel ei ole ville ega koorikuid, niisuta Helosan või Bepanthen kreemiga. Soovi korral võib naha katta ka plaastriga.

• Kui laseriga töödeldud ala jääb kehapiirkonda, mida hõõrub aluspesu (näiteks rinnahoidja), kata haav kinni kuni selle täieliku paranemiseni.

• Väldi higistamist põhjustavaid tegevusi kuni tursete kadumiseni.

• 1 nädala jooksul pärast protseduuri väldi kehahooldustooteid, mis võiksid ärritada töödeldud piirkonda.

• Villide, koorikute või tugeva ärrituse korral soovitame ühendust võtta kliinikuga. Ise koorikuid eemaldada ei tohi.

Pea meeles, et eemalduse reaalsed tulemused on nähtavad alles mõne aja möödudes, kui organism on lagundatud pigmendi/tindi osakesed kehast välja ajanud. Protseduuri tulemust saab hinnata umbes kuu möödudes.

Tätoveeringu eemaldamist arvestatakse pangakaardi suuruse mõõtmete järgi (8,5x5cm). Suurema tätoveeringu eemaldamise puhul kujuneb hind vastavalt eemaldamise pinnale.

Vaata ka teisi teenuseid