Tähelepanu! Alates 01.08.2024 tehtavatele vaimse tervise teenuste broneeringutele uued hinnad!
Tagasi

Psühhoteraapia 0 kuni 16 eluaastat

Laste psühhoterapeut tegeleb laste probleemidega eelkõige koostöös lapsevanema/tega. Saab konsulteerida psühhoterapeudiga ka ilma lapse juuresolekuta, kui muret teeb lapse käitumine. Individuaalsesse teraapiaase võtab psühhoterapeut lapse vastu vaid kokkuleppel peale ühiseid sessioone.

Broneeri

VIV Living Tervisemaja analüütiline psühhoterapeut Olga Isand konsulteerib lapsi ja lastevanemaid, viib läbi Theraplay mänguteraapia sessioone, tegeleb laste ja lastevanemate vaheliste suhete korrigeerimisega, toetab naisi raseduse ja sünnitusjärgses perioodis, hindab lapse ja vanema vahelisi suhteid MIM testi abil.

Lapsevanemad võivad tulla psühhoterapeudi vastuvõtule lapse lasteaia või kooliga kohanemise raskuste, imikueas ilmnevate probleemide korral. Koostööd psühhoterapeudiga tasub otsida järgmiste lapseea probleemide korral: tikid, kogelemine, enurees, hüperaktiivsus, hirmud ja ärevus, laste neuroosid, sundmõtted, söömisharjumuste muutused, traumaatilised kogemused, meeleolu muutused, suhteprobleemid eakaaslastega, õpiraskused, unehäired, kasvatusraskused, sõltuvused, pervasiivsed arenguhäired, sagedased psühhosomaatilised sümptomid (peavalud, kõhuvalud jms) või kasvuea muud probleemid. Psühhoterapeut konsulteerib lahutuse ja kärgperede probleemide korral.

Lapseootel naisterahvad saavad otsida psühholoogilist tuge psühhoterapeudilt stressivaba kõhubeebi keskkonna loomisel ning sünnitusjärgse depressiooni ennetamiseks/leevendamiseks.

Psühholoogilise konsultatsiooni ülesandeks on aidata lapsevanemal valida toimiva käitumisviisi tekkinud raskes olukorras. Psühhoterapeut aitab mõista probleemi olemust ja selgitada välja nende tekkimise võimalikud põhjused. Psühhoterapeudi töö on selgitava ja lapsevanemat lahenduse poole suunava sisuga. Lisaks lepitakse vajadusel kokku pikaajalises töös lapse ja/või perega liivateraapia või Theraplay metoodika abil.

Theraplay on kiindumussuhte teoorial põhinev teraapia lastele kõigis vanustes, kus teraapia protsessi on aktiivselt kaasatud ka lapsevanemad ning mäng. Suhtemustreid lapse ja lapsevanemate vahel saab hinnata ning analüüsida Marschaki Interaktsiooni meetodiga (MIM test). Liivateraapia on lapsesõbralik meetod peidetud tunnete avastamiseks ja emotsionaalsete probleemide lahendamiseks, kus laps saab ennast väljendada sõnade asemel mängu kaudu.

Vaata ka teisi teenuseid