Tähelepanu! Alates 01.08.2024 tehtavatele vaimse tervise teenuste broneeringutele uued hinnad!
Tagasi

Naiste tervise füsioterapeudi vastuvõtt

Füsioterapeut tegeleb kõhu- ja vaagnapõhja lihaste häirete tuvastamise ja seejärel funktsiooni taastamisega kasutades selleks peamiselt kehalisi harjutusi ja manuaalseid võtteid. Vajadusel kasutatakse hindamiseks ultraheli. Vastuvõtule on oodatud kõik naised, kellel esineb kaebuseid vaagna piirkonnas. 

Broneeri

Igapäevaselt me selle peale ei mõtle, kuid naise tervise seisukohalt on kõhu- ja vaagnapõhjalihastel täita väga tähtis roll – tagada adekvaatne kõhupress tegevustel, mis nõuavad kehalt füüsilist pingutust ning võimaldada probleemideta urineerimine, soole töö ning seksuaalne erutus. Sageli võetakse vaagnapõhja probleeme kui vanuse suurenemisega seotud paratamatust ning ei otsita õigel ajal abi.

Vastuvõtule on oodatud kõik naised, kellel esineb kaebuseid vaagna piirkonnas. Kaebuste korral vajalik eelnev koostöö raviarstiga, välistamaks infektsioone või tuvastamaks naistehaiguseid, mis võiksid takistada füsioteraapia teenuse läbiviimist. Naiste tervise füsioterapudile suunavad ka pere- või eriarst (günekoloog, uroloog; ka ämmaemand), et teostada vaagnapõhja hindamist.

Enamlevinud kaebused, millega füsioterapeudi poole pöörduda on:

Vaagnapõhja spetsiifiline:

  • Tahtmatud lekked (uriini-, rooja-, ja kõhugaasilekked) järsul või pikemat pingutust nõudvatel tegevustel (raskuse tõstmine ja kandmine, köhimine)
  • Raskused urineerimisel, soole tühjendamisel, pidev kõhukinnisus või sage urineerimise soov
  • Raskus- või ebamugavustunne tupes
  • Valu suguelundite piirkonnas, valu seksuaalvahekorraga seonduvalt

Kõhupiirkonna spetsiifiline või muu (võib kaasuda ka vaagnapõhja kaebus):

  • (Keisri) armi piirkonna valutorked, tundetus, liikuvuse piiratus, "kiskumine"
  • Valud alaselja, ristluu, õndraluu ja häbemeluu piirkonnas
  • Sünnitusjärgselt ei ole kõhu piirkond taastunud ning kaebused, mis tekkisid sünnituse järgselt on jäänud püsima veel aastaid hiljem.
  • Oled samuti oodatud vastuvõtule, kui oled läbi teinud mõne kõhupiirkonna operatsiooni (nt laparoskoopilised op-id, avatud (günekoloogilised) lõiked, kõhuplastika) ja soovid nõustamist taastumise osas.

Füsioterapeut tegeleb kõhu- ja vaagnapõhja lihaste häirete tuvastamise ja seejärel funktsiooni taastamisega kasutades selleks peamiselt kehalisi harjutusi ja manuaalseid võtteid. Füsioteraapias tulemuste saavutamine eeldab motivatsiooni ja pühendumist, nii juhendatud koostöötamise näol kui ka iseseisvalt treenides.

Kui Sa ei ole kindel, kas naiste tervise füsioterapeut saab Sind aidata või Sul on küsimusi teenuse kohta, siis konsulteeri esmalt tasuta füsioterapeudiga e-kirja teel kadrikruusmagi@vivliving.ee .

Vastuvõtule tule mugava riietusega, mis võimaldab vajadusel liikumistestide läbiviimist ja ligipääsu kõhupiirkonnale.

Alates 01.07.2024 on teenus pere- või eriarsti saatekirjaga Tervisekassa rahastatav. Saatekirjaga teenusele broneerimiseks palume helistada VIV Living Tervisemaja üldtelefonile +37253326721 või kirjutada info@vivliving.ee. Naiste tervise füsioterapeudi vastuvõtud ei ole broneeritavad läbi digiregistratuuri.

Vaata ka teisi teenuseid