Uus erakliinik aadressil Villa 3, Pärnu. Broneeri aeg eriarsti, psühholoogi, füsioterapeudi vastuvõtule kodulehelt, helistades või kohapeal.
Tagasi

Loengusari last ootavale perele

Loengusari koosneb 6-st lühiloengust toetamaks pere rasedus-, sünnitus-, ja sünnitusjärgset aega. Loenguid viivad läbi oma ala spetsialistid: ämmaemand, naiste tervise füsioterapeut, beebide ja väikelaste füsioterapeut ning psühhoterapeut. Teenuse hind sisaldab nii tulevase ema kui ka isa loengus osalemist.

Broneeri

6.10 Sünnitus - teooria, loengu stiilis (sh valuleevendamise võtted) (Tene Feld - ämmaemand)

Sünnituse loengus tutvume normaalse sünnituse füsioloogiaga. Kuidas sünnituse algusest aru saada. Arutame läbi sünnitegevuse kulu ja erinevad perioodid. Tutvume erinevate valuvaigistavate võimalustega. Räägime läbi ämmaemanda rolli sünnitusel ja lõpetuseks tutvume sünnitusjärgsete toimingutega sünnitustoas.

01.11 Tugiisiku roll – praktiline – massaaži võtted. (Tene Feld - ämmaemand)

Tugiisiku loengus räägime läbi, kes võiks olla tugiisik. Mida tugiisikuna meeles pidada. Suurem osa loengust vaatame erinevaid videoid, kus tutvume erinevate asendite ja massaaživõtetega, mida saab sünnituse ajal valu leevendamiseks kasutada.

08.11 Imetamine ja lapsehooldus haiglas (Tene Feld - ämmaemand)

Imetamise ja lapsehoolduse loengus räägime imetamise kasuteguritest, õigest tehnikast ning kuidas näeb välja imetamine haiglas. Lapsehoolduses räägime läbi naba-, silma- ja hügieenihoolduse, mida alustatakse juba haiglas ja jätkub edasi ka kodus.

15.11 Turvalise kiindumussuhte loomise toetamine perekonna planeerimisel ja laste kasvatamisel (Olga Isand - psühhoterapeut)

Tulevased vanemad saavad teadmisi praktilistest vanemlikest oskustest ning raseduse vaimsetest ja füüsilistest aspektidest. Vaimse tervise riskitegurite teadvustamine ennetab raseduse ja sünnijärgseid probleeme ning teeb paarist õnnelikud lapsevanemad.  Tugeva kiindumussuhte korral tunneb  laps ennast samuti turvaliselt, tal on hea enesehinnang ja enesereguleerimisvõime. 

22.11 Varajane sünnitusjärgne aeg. Taastumine ja treeningud. (Kadri Kruusmägi - naiste tervise füsioterapeut)

Esimestel kuudel toimub sünnitusjärgselt kõige kiirem iseeneslik taastumine (nn neljas trimester). Kõhu ning vaagnapõhja piirkond on olnud pikka aega suure koormuse all ning loengus pööramegi nendele teemadele suurema tähelepanu. Räägime kehahoiust, hingamistehnikatest ning mida igapäevaselt liikumise ja lapsega toimetades tähele panna. Teeme läbi mõned harjutused, mis toetavad sünnitusjärgset taastumist parimal viisil.

29.11 Lapse arengu toetamine esimesel eluaastal (Maarja Säde - füsioterapeut)

Loengus räägime kuidas kulgeb lapse normaalne füüsiline areng tema esimesel eluaastal. Kõneleme ohumärkidest lapse arengus selleks, et vanem oskaks õigeaegselt tähelepanu pöörata murekohtadele oma lapse arengus ja otsida abi. Anname soovitusi ja näitame harjutusi, kuidas on võimalik lapsevanematel toetada oma lapse arengut esimesel kolmel elukuul. Tutvustame parimaid lapse kandmisvõtteid ja süllevõtmise tehnikat.

Vaata ka teisi teenuseid